24 Ocak 2009 Cumartesi

Dünyayı Düzeltmek

Yazan Bal küpü zaman: 09:20
Bir haftanın yorgunluğundan sonra baba Pazar sabahı kalkmış. Eline gazetesini almış ve akşama kadar oturup dinlenecek olmanın tadını çıkartayım demiş. Ama baba bunları düşünürken oğlu yanına gelmiş ve kendisini parka götürmek için geçen hafta söz verdiğini hatırlatmış. Canı hiç dışarıya çıkmak istemediği için bir bahane bulup evde oturayım, dinleneyim diye düşünmüş. Birden gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişmiş. Bu haritayı önce parçalara ayırmış. Oğluna uzatmış. Oğlum bu haritayı birleştirebilirsen hemen gidelim parka demiş. Sonra da içinden derin bir oh çekmiş. Bunu dünyanın en iyi coğrafya profesörüne versen bir daha düzeltemez diye düşünüyormuş. İyi düşündüm demiş.

Aradan 10 dakika geçmeden çocuk koşarak babasının yanına gelmiş. Baba haritayı düzelttim, parka gidebiliriz demiş. Adam önce inanmamış ama haritayı görünce şaşkınlıktan küçük dilini yutmuş. Oğluna bunu nasıl yaptığını sormuş. Çocuk demiş ki: bana verdiğin haritanın arkasında insan resmi vardı. İNSANI DÜZELTİNCE DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ.

Bütün annelerin ve çocukların bu tatilde birlikte iyi vakit geçirmelerini diliyorum!!!

4 yorum:

MoonSun on 24 Ocak 2009 10:51 dedi ki...

Hos bir hikaye :)) Mutlu mutlu hafta sonlari diliyorum sana sevgili Bal Kupu :)) Kocaman sevgiler :)

AskinAy on 24 Ocak 2009 13:04 dedi ki...

Bayildim bu yaziya negüzelde anlatilmis ama heleki cocugun dilinden bunu duymak tam olarak gercekleri yansitiyor,iste bütün sirda bu aslinda,haftasonun güzel gecsin canim,sevgiler...

GÜLCAN on 24 Ocak 2009 18:57 dedi ki...

çok hoşuma gitti hikaye. baba ava giderken avlanmış. iyi bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle..

PrimaRima on 24 Ocak 2009 19:39 dedi ki...

Güzelmiş:)sizede iyi haftasonları...

 

BalKüpü Copyright © 2009 Baby Shop is Designed by Ipietoon Sponsored by Emocutez